Kerst op het Dorpsplein in Rheden opnieuw druk bezocht

14 dec , 14:20 Nieuws
Kerst op het Dorpsplein in Rheden opnieuw druk bezocht 13-12-2025 (17)
rheden.nieuws.nl

RHEDEN – Op zaterdag 13 december is de 7e editie 'kerst op het plein' en voor de 2e keer inclusief een kerstmarkt bij de pomp gehouden. Het evenement werd georganiseerd door lokale ondernemers en de Rhedense Schaapskudde. Naast de kerstmarkt werd om 19.00 uur de verlichting van de grote kerstboom ontstoken door wethouder Ronald ter Hoeven van de gemeente Rheden, in het bijzijn van veel dorpsgenoten.

Rondom het dorpsplein stonden diverse kramen opgesteld. Het plein was aangekleed met sfeervolle verlichting en kerstdecoraties, wat zorgde voor een gezellige winterse uitstraling. Bezoekers konden zich opwarmen bij de vuurkorven die werden verzorgd door scoutingvereniging de Rhedense Pioniers. Daar werd ook volop genoten van warme dranken zoals chocomel, koffie en thee, en voor wie dat wilde was er ook glühwein.

Wenskaartjes en kerstballen in de boom

Een extra onderdeel dat veel bezoekers trok, was de mogelijkheid om wenskaartjes in de kerstboom te hangen. Kinderen en ouders konden zo een persoonlijke boodschap achterlaten. Daarnaast mochten bezoekers ook zelf meegebrachte kerstballen in de boom hangen. Dat maakte de boom niet alleen feestelijker, maar ook een beetje van iedereen.

Opbrengst voor nieuw clubgebouw scouting

De scoutingvereniging bood deze avond verschillende zelfgemaakte producten aan, tegen een kleine vergoeding. De opbrengst daarvan is bestemd voor het nieuwe clubgebouw. Op de kerstmarkt presenteerden ook meerdere lokale partijen zich, waaronder ondernemers uit het dorp, de Rhedense Schaapskudde, Rhedens Dorpsbelang en de Dorpstuin. Er waren uiteenlopende kerstspullen en cadeaus te koop, passend bij de periode richting de feestdagen.

Voor muzikale sfeer zorgde het Rhedens Fanfare Corps, dat met live muziek bijdroeg aan de warme uitstraling van de avond. Ook werd er een trekking gehouden voor de decemberactie van de Rhedense winkeliers.

Officieel moment om 19.00 uur

De kerstmarkt startte om 17.00 uur. Voor het ontsteken van de lichtjes heette Rob Neijenhuis iedereen welkom. Daarna gaf hij het woord aan wethouder Ter Hoeven, die zijn waardering uitsprak voor de organisatie en de inzet om de tweede editie nog groter neer te zetten dan de eerste.

Om 20.30 uur werd Kerst op het Plein afgesloten. De organisatie kijkt terug op een geslaagde avond met een grote opkomst. Ook het weer werkte mee: waar het vorig jaar nog flink regende, waren de omstandigheden dit keer een stuk gunstiger.

Meer foto's:

rheden.nieuws.nl  richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].