DE STEEG - Op woensdagavond 26 februari 2025 om 20.11 uur opent burgemeester Carol van Eert officieel het carnavalsseizoen 2025 in de gemeente Rheden. Dit gebeurt in samenwerking met de vijf erkende carnavalsverenigingen tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis in De Steeg.
De avond begint om 19.45 uur met een warm welkom en een kop koffie. Om 20.00 uur nemen de niet-steekdragers plaats, waarna een dweilorkest de prinsenparen en hun gevolg feestelijk ‘binnen blaast’.
Een belangrijk moment van de avond is de officiële sleuteloverhandiging door burgemeester Carol van Eert. De Prins en Prinses van carnavalsvereniging De Bloaspiepkes uit Velp ontvangen symbolisch de sleutel van de gemeente. Ook de andere carnavalsverenigingen uit de regio, namelijk De Nölers uit Dieren, De Heiknüüters uit Rheden, De Deurdauwers uit Dieren en De Narrenkap uit Velp, krijgen hun eigen sleutel als teken van hun rol in het carnavalsfeest.
Naast de sleuteloverdracht kunnen bezoekers genieten van diverse carnavaleske optredens. Het officiële programma duurt tot ongeveer 21.30 uur, waarna er tot 22.15 uur gelegenheid is om in een feestelijke sfeer na te praten onder het genot van een hapje en een drankje.
De avond wordt georganiseerd door het Overleg Erkende Carnavalsverenigingen Gemeente Rheden in samenwerking met de gemeente Rheden. Het belooft een gezellige en feestelijke start van carnaval 2025 te worden!
Het nieuws van rheden.nieuws.nl gemakkelijk volgen? Like dan ook onze Facebookpagina, volg ons op X (Twitter) Bluesky of LinkedIn en Instagram of krijg gratis onze dagelijkse of Wekelijkse nieuwsbrief.
Adverteren op rheden.nieuws.nl bel dan: Dolf Verschuren voor de prijzen en mogelijkheden 06 – 4025 3846.