VELP - De ondernemersvereniging Veelzijdig Velp (BIZ) heeft een nieuwe centrummanager aangesteld: Ilse van den Hoven-Blokland. Als betrokken inwoner van Velp zal zij zich de komende tijd inzetten voor het versterken van de samenwerking binnen het centrumgebied.
In aanloop naar de herstemming voor een nieuwe BIZ-periode in december 2025 richt zij zich onder meer op het vormen van een nieuw bestuur én het opzetten van een actieve werkgroep voor evenementen.
Wat is de BIZ?
De afkorting BIZ staat voor BedrijvenInvesteringsZone. Binnen zo’n zone betalen alle ondernemers mee aan de verbetering van het winkelgebied. In ruil daarvoor worden er onder andere activiteiten georganiseerd, wordt er geïnvesteerd in sfeer, veiligheid, promotie en uitstraling van het centrum. Denk bijvoorbeeld aan feestelijke acties rond Koningsdag, Moederdag, Vaderdag, de kerstboom en sfeerverlichting, bloembakken in de winkelstraten en de jaarlijkse van de Velleper Donderdagen.
Elke vijf jaar moeten ondernemers stemmen om de BIZ voort te zetten. In december 2025 vindt deze stemming opnieuw plaats. Als onvoldoende ondernemers vóór stemmen, komt er een einde aan BIZ Velp, en daarmee verdwijnen ook de gezamenlijke activiteiten en voorzieningen die nu als vanzelfsprekend worden ervaren.
Nieuwe bestuursleden gezocht
Op dit moment zijn er nog te weinig winkeliers die zich beschikbaar stellen voor het BIZ-bestuur. Dat is zorgelijk, want zonder een bestuur is het niet mogelijk om de BIZ op een goede manier voort te zetten. De kans bestaat dan ook dat de BIZ na 10 jaar ophoudt te bestaan.
Ilse aan het roer als centrummanager
Als nieuwe centrummanager wil Ilse vooral luisteren naar de ondernemers in het centrum van Velp.
“Mijn doel is om wensen op te halen, ideeën te bundelen en samen te bouwen aan een levendig, aantrekkelijk centrumgebied,” aldus Ilse.
Ze nodigt ondernemers uit om in gesprek te gaan, zich aan te sluiten bij de werkgroep evenementen of een rol te spelen in het nieuwe bestuur.
Vacature
Word jij onderdeel van het nieuwe bestuur?
Vacature: Bestuursvoorzitter / bestuurslid / secretaris/ penningmeester BIZ
Type functie: Vrijwillige bestuursfunctie met praktische en strategische impact
Tijdsbesteding: Circa 2–4 uur per maand
Voor het bestuur van de BIZ Velp zijn we op zoek naar betrokken, ondernemende dorpsgenoten die willen meebouwen aan een toekomstbestendig, levendig en aantrekkelijk centrum. Als bestuurslid denk je mee over de koers, prioriteiten en uitvoering van gezamenlijke initiatieven die betaald worden uit de BIZ-bijdrage van alle ondernemers in het centrumgebied.
Je bent medeverantwoordelijk voor het goed besteden van de BIZ-gelden en het behouden van draagvlak onder de ondernemers.
Profiel
- Je bent ondernemer óf vertegenwoordiger van een onderneming binnen het BIZ-gebied van Velp
- Je hebt hart voor het dorp en ziet het belang van samenwerking en gezamenlijke investering
- Je kan goed luisteren naar collega-ondernemers en vertegenwoordigt verschillende belangen
- Je hebt gevoel voor communicatie, netwerken of evenementen (één of meer van deze is mooi meegenomen)
Het bestuur houdt zich onder andere bezig met:
- Jaarlijks vaststellen en bewaken van het BIZ-bestedingsplan
- Samenwerken met de centrummanager en lokale partners
- Organiseren en ondersteunen van activiteiten (zoals evenementen of promotie)
- Toetsen of plannen passen binnen het BIZ-doel
- Draagvlak onderhouden onder de ondernemers
- Vertegenwoordigen van het BIZ in contact met de gemeente en andere stakeholders
We willen graag een bestuur samenstellen dat een afspiegeling is van de ondernemers in Velp: jong en ervaren, uit verschillende branches, met diverse perspectieven.
Bron: Veelzijdig Velp
Het
nieuws van
rheden.nieuws.nl gemakkelijk
volgen? Like dan ook onze
Facebookpagina,
volg ons op
X (Twitter),
Bluesky,
Telegram of
LinkedIn en
Instagram of
krijg gratis onze dagelijkse of Wekelijkse
nieuwsbrief.
Adverteren op
rheden.nieuws.nl bel dan: Dolf Verschuren voor
de prijzen en mogelijkheden 06 – 4025 3846.