
DIEREN - Kinderen die in Dieren Noord-Oost wonen hebben wederom pech wat betreft de voetbalkooi. Dit keer zijn het niet omwonenden, maar heeft de sneeuw en het ijs er nu voor gezorgd dat de voetbalkooi voorlopig dicht zal zijn. Het net is voorlopig weggehaald.
De sneeuwval en ijsaanzetting hebben er voor gezorgd dat het net dat boven de kooi gespannen was is gaan door zakken. Dit door het gewicht van de sneeuw en ijsaanzetting. Hierdoor is het hekwerk en tevens de palen die achter de doelen staan, ontzet.

Vorig jaar waren er ook al wat problemen en kwam de voetbalkooi in het nieuws. Enkele omwonenden hadden namelijk bij gemeente Rheden het verzoek neergelegd om de voetbalkooi te verwijderen. De reden was dat omwonenden veel overlast ondervonden van de voetbalkooi en haar bezoekers. Er spelen veel buurtkinderen en kinderen van de naastgelegen school, ook in de avonduren werd de voetbalkooi veel gebruikt, dit kwam naar voren uit een geluidsonderzoek dat is gedaan.
Na overleg met de omwonenden en bezoekers van de kooi zijn er daarom duidelijke afspraken gemaakt en zijn openingstijden van de kooi aangescherpt, zodat er in de avonduren niet te veel overlast zou worden ervaren. Ook zou het hekwerk achter de doelen vervangen worden door een geluidsarm hekwerk en er zou een ballennet over de kooi gespannen worden.
Al deze maatregelen zijn uitgevoerd, echter heeft het net in combinatie met ijs en sneeuwval ervoor gezorgd dat de voetbalkooi op dit moment niet meer gebruikt kan worden.
Reparatie van de kooi zal nog even op zich laten wachten, de gemeente gaat pas na de winter aan de slag. De reden hiervoor is dat de werkzaamheden pas uitgevoerd kunnen worden als er geen kans op vorst en sneeuwval is, aangezien het de komende week weer gaat vriezen en waarschijnlijk ook weer gaat sneeuwen zullen de herstel werkzaamheden niet op een korte termijn in gang gezet gaan worden. Gemeente Rheden geeft aan hier ook niet blij mee te zijn.
“De naastgelegen school, De Boomgaard, is reeds ingelicht, buurtbewoners zullen binnenkort eveneens op de hoogte worden gesteld door middel van een brief” aldus gemeente Rheden.

Lees ook: